Yozgat Şirin Yeşilova Köyüne Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORDA BİR KÖY VAR GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ.....

ORDA BİR KÖY VAR  GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ..... Empty ORDA BİR KÖY VAR GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ.....

Mesaj  Sadettin Furkan BÜYÜKATA C.tesi Mart 24, 2012 5:07 am

Uzun zamandır... köyün sitesine giren yok galiba şimdi havalar ısındı köy güzel olmaya başlamıştır...
otlar yeşermeye çiçeklerde yakında açar... gitmesekte gelmesekte orda bir köy var o köy bizimköyümüz...
flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA

Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ev var, uzakta
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

Orda bir ses var, uzakta
O ses bizim sesimizdir.
Duymasak da, tınmasak da
O ses bizim sesimizdir.

Orda bir dağ var, uzakta
O dağ bizim dağımızdır.
İnmesek de, çıkmasak da
O dağ bizim dağımızdır.

Orda bir yol var, uzakta
O yol bizim yolumuzdur.
Dönmesek de, varmasak da
O yol bizim yolumuzdur.

Yazar : AHMET KUTSİ TECER
Sadettin Furkan BÜYÜKATA
Sadettin Furkan BÜYÜKATA

https://www.dailymotion.com/BUYUKATA

ORDA BİR KÖY VAR  GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ..... Empty Geri: ORDA BİR KÖY VAR GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ.....

Mesaj  Sadettin Furkan BÜYÜKATA Ptsi Nis. 23, 2012 3:22 pm

Konya yollarında bir kaç saat geçti
Sadettin Furkan BÜYÜKATA
Sadettin Furkan BÜYÜKATA

ORDA BİR KÖY VAR  GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ..... Empty Geri: ORDA BİR KÖY VAR GİTMESEKTE GELMESEKTE O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ.....

Mesaj  Sadettin Furkan BÜYÜKATA Perş. Mayıs 17, 2012 3:29 am

BU AKŞAM HİNDİSTAN'DA
Hz. Süleyman'ın sarayına kuşluk vakti saf bir adam telaşla girer. Nöbetçilere, hayati bir mesele için Hz. Süleyman'la görüşeceğini söyler ve hemen huzura alınır. Hz. Süleyman (a.s) benzi sararmış, korkudan titreyen adama sorar:
"Hayrola ne var? Neden böyle korku içindesin? Derdin nedir? Söyle bana..."
Adam telaş içinde:
"Bu sabah karşıma Azrail (a.s) çıktı. Bana hışımla baktı ve hemen uzaklaştı. Anladım ki, benim canımı almaya kararlı..."
"Peki ne yapmamı istiyorsun?"
Adam yalvarır:
"Ey canlar koruyucusu, mazlumlar sığınağı Süleyman! Sen her şeye muktedirsin. Kurt, kuş, dağ, taş senin emrinde. Rüzgarına emret de beni buradan ta Hindistan'a iletsin. O zaman Azrail (a.s) belki beni bulamaz. Böylece canımı kurtarmış olurum. Medet senden!"
Hz. Süleyman, adamın haline acır. Rüzgarı çağırır ve:
"Bu adamı hemen al. Hindistan'a bırak!" emrini verir. Rüzgar bu... Bir eser, bir kükrer. Adamı alır ve bir anda Hindistan'da uzak bir adaya götürür.
Öğleye doğru Hz. Süleyman, divanı toplayarak gelenlerle görüşmeye başlar. Bir de ne görsün, Azrail (a.s.) da topluluğun içine karışmış, divanda oturmaktadır. Hemen yanına çağırır:
"Ey Azrail! Bugün kuşluk vakti o adama neden hışımla baktın? Neden o zavallıyı korkuttun?" der. Azrail (a.s) cevap verir:
"Ey dünyanın ulu sultanı! Ben, o adama öfkeyle,hışımla bakmadım. Hayretle baktım. O yanlış anladı. Vehme kapıldı. Onu, burada görünce şaşırdım. Çünkü Allah (cc) bana emretmişti ki:
"Haydi git, bu akşam o adamın canını Hindistan'da al!"
"Ben de bu adamın yüz kanadı olsa, bu akşam Hindistan'da olamaz. Bu nasıl iştir, diye hayretlere düştüm. İşte ona bakışımın sebebi bu idi."

KAYNAK: TOPBAŞ, Osman Nuri, Mesnevi Bahçesinden Bir Testi Su, Erkam Yayınları Altınoluk Dizisi 20, s. 150-151

Sadettin Furkan BÜYÜKATA
Sadettin Furkan BÜYÜKATA

- Similar topics