Yozgat Şirin Yeşilova Köyüne Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler.

3 posters

Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler. Empty Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler.

Mesaj  Admin C.tesi Mart 05, 2011 5:45 am

23/02/2011 tarihinde Sülüsünü alıp birliğine teslim olan askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler dileriz.
Biz sizlerle umutluyuz, sizlerle gururluyuz, siz askerde nöbette bizler rahat edeceğiz evlerde, allah yar ve yardımcınız olsun iyi nöbetler...

Büyüdünüz, günü geldi gittiniz Askere,
Vukaatsız görevlerle dönüp alın Teskere,
Darısı sizden sonra gelen devre gençlere
Siz Allaha, Vatan Size emanet şimdiden hayırlı teskere.

Şirin Yeşilova Sevdalısı
Mehmet Dursun UZUN
Yeşilova Köyü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı

En son Admin tarafından Ptsi Mart 14, 2011 3:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

https://sirinyesilova.yetkin-forum.com

Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler. Empty En Büyük asker bizim asker

Mesaj  muzun C.tesi Mart 05, 2011 5:55 am

Rüyada görülür ana kucağı
Uyanır bakarsın asker ocağı
Ayrılık vurmasın size bıçağı
Sayılı gündür bitecek birgün...

1,2,3,4- sol, sağ, sol, sağ.
Vatan sana canım feda...

Anam;
Ekmeğine kuru,
Çorbana Sulu,
Çayına duru
Demeyeceğim
Şafak 14 ay 9 gün...

Hayırlı teskereler.
Şirin Yeliova Sevdalısı...
M.UZUN

En son muzun tarafından Ptsi Mart 14, 2011 3:24 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
muzun
muzun

http://www.sirinyesilova.yetkin-forum.com

Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler. Empty Geri: Vatan Görevine Giden Birliğine Teslim Olan Genç Askerlerimize Şimdiden Hayırlı Teskereler.

Mesaj  Sadettin Furkan BÜYÜKATA C.tesi Mart 12, 2011 7:53 pm

BU AKŞAM HİNDİSTAN'DA
Hz. Süleyman'ın sarayına kuşluk vakti saf bir adam telaşla girer. Nöbetçilere, hayati bir mesele için Hz. Süleyman'la görüşeceğini söyler ve hemen huzura alınır. Hz. Süleyman (a.s) benzi sararmış, korkudan titreyen adama sorar:
"Hayrola ne var? Neden böyle korku içindesin? Derdin nedir? Söyle bana..."
Adam telaş içinde:
"Bu sabah karşıma Azrail (a.s) çıktı. Bana hışımla baktı ve hemen uzaklaştı. Anladım ki, benim canımı almaya kararlı..."
"Peki ne yapmamı istiyorsun?"
Adam yalvarır:
"Ey canlar koruyucusu, mazlumlar sığınağı Süleyman! Sen her şeye muktedirsin. Kurt, kuş, dağ, taş senin emrinde. Rüzgarına emret de beni buradan ta Hindistan'a iletsin. O zaman Azrail (a.s) belki beni bulamaz. Böylece canımı kurtarmış olurum. Medet senden!"
Hz. Süleyman, adamın haline acır. Rüzgarı çağırır ve:
"Bu adamı hemen al. Hindistan'a bırak!" emrini verir. Rüzgar bu... Bir eser, bir kükrer. Adamı alır ve bir anda Hindistan'da uzak bir adaya götürür.
Öğleye doğru Hz. Süleyman, divanı toplayarak gelenlerle görüşmeye başlar. Bir de ne görsün, Azrail (a.s.) da topluluğun içine karışmış, divanda oturmaktadır. Hemen yanına çağırır:
"Ey Azrail! Bugün kuşluk vakti o adama neden hışımla baktın? Neden o zavallıyı korkuttun?" der. Azrail (a.s) cevap verir:
"Ey dünyanın ulu sultanı! Ben, o adama öfkeyle,hışımla bakmadım. Hayretle baktım. O yanlış anladı. Vehme kapıldı. Onu, burada görünce şaşırdım. Çünkü Allah (cc) bana emretmişti ki:
"Haydi git, bu akşam o adamın canını Hindistan'da al!"
"Ben de bu adamın yüz kanadı olsa, bu akşam Hindistan'da olamaz. Bu nasıl iştir, diye hayretlere düştüm. İşte ona bakışımın sebebi bu idi."

KAYNAK: TOPBAŞ, Osman Nuri, Mesnevi Bahçesinden Bir Testi Su, Erkam Yayınları Altınoluk Dizisi 20, s. 150-151

Sadettin Furkan BÜYÜKATA
Sadettin Furkan BÜYÜKATA

https://www.dailymotion.com/BUYUKATA

- Similar topics