KÖYÜMÜZDE ADI GEÇEN ÜNLÜ SİMALAR

Aşağa gitmek

KÖYÜMÜZDE ADI GEÇEN ÜNLÜ SİMALAR

Mesaj  Admin Bir Cuma Mart 07, 2008 8:59 am

KÖYÜMÜZDE ADI GEÇEN YOZGAT’IMIZIN ÜNLÜ SİMALARI
*Merhum Şeyhzade Ahmet Şevki ERGİN Hoca Efendi
1926-1942 Yılları arası (16 Yıl) Medrese Eğitmeni olarak köyümüzde görev yapmıştır.
(Ruhu Şad, Makamı Cennet Olsun, Şefaat Umarız.)
*"07 Ocak 2002 Günü Yozgat'ımızdan bir Yıldız Kaydı..."*

**Merhum Şeyhzade Ahmet Şevki ERGİN Hoca Efendinin Büyük Oğlu Hacı Mehmet Salih ERGİN Abimiz **
"26 Nisan 2008 Günü Yozgat'ımızdan bir ışık söndü" Hak'kın Rahmetine kavuştu, Ruhu Şad, Makamı Cennet Olsun.

*Merhum Ağa oğlu Doktor Nizamettin GÜNDÜZ
Köyümüzde doğmuş Yozgat İl Merkezinde ikamet etmiş ve Doktor olarak görev yapmıştır.

*Adıyla Şanıyla Ünlü merhum Şoför Hacı Fahri ÇITAK Köyümüz nüfusuna kayıtlı olup Yozgat Merkezde doğmuş Şeyhzade Müridi olarak yaşam sürdürmüş 1972 Yılı Ramazan Arefesinde Ankara Yolu Büyükyağlı yolunda elim bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir, ruhu şad, makamı cennet olsun, yavrularına uzun ve hayırlı ömür ve sabırlar diliyoruz...

*Emekli İmam-Hatip Derviş BARAN Köyümüzde doğmuş, Cami İmamı olarak görev yapmış daha sonra Yozgat İl Merkezine taşınmış görevini burada sürdürmüş ayrıca amca oğlu merhum Şükrü ERENLE Ciltçilik yaparak yaşam sürdürmüş, merkez Ali Efendi Cami İmam Hatipliğinden emekli olmuş sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli İmam-Hatip Kadir YÜCE Köyümüzde doğmuş, Cami İmamı olarak görev yapmış daha sonra Yozgat Merkeze taşınmış görevini Şeyhzade Ahmet Şevki ERGİN hoca efendinin Camisinde müezzin kayyım olarak sürdürmüş, emekli olmuş sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen Celal BAŞER Köyümüzde doğmuş Öğretmen olarak yıllarca köy ilkokulunda görev yapmış, daha sonra Ankara’ya taşınmış sıhhatten yaşlılığını iyi hissetmesi ve eşinin rahatsızlığı nedeniyle Yozgat Merkez Taşköprü Mahallesine taşınmış olup, 2006 Yılında eşini kaybetmiş şuan çocuklarının koordinesinde yaşam sürdürmektedir.

*Emekli Öğretmen (Milletvekili) Muhterem Dr. Ali Şakir ERGİN hocam köyümüzde doğmuş merhum hocamın görevi nedeniyle Yozgat merkeze taşınmasıyla eğitimini burada almış, çeşitli kurumlarda idareci olarak görev yapmış, sıhhatti yerinde olup babası merhum Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin’in yerini mütemadiyen korumakta olup, Yozgat Merkez Taşköprü Mahallesi Devlet Hastanesi yanında yaşam sürdürmekte, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen Ziya KAYA hocam köyümüzde doğmuş yüksek öğrenimini aldıktan sonra yurdun her bölgesinde öğretmen ve idareci olarak görev yapmış, Yozgat Merkez Taşköprü Mahallesi Halk Eğitim Merkezi yanı Boğaziçi Sitesinde yaşam sürdürmekte, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen İbrahim ÖZGÜR hocam köyümüzde doğmuş yüksek öğrenimini aldıktan sonra yurdun her bölgesinde öğretmen ve idareci olarak görev yapmış, Yozgat Merkez Eskipazar 92 Evler Sitesinde yaşam sürdürmekte, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen Orhan (Erol) UZUN hocam köyümüzde doğmuş yüksek öğrenimini aldıktan sonra yurdun her bölgesinde öğretmen ve idareci olarak görev yapmış, Yozgat Merkez Bahçeşehir (Esentepe) Polis Evi yanında yaşam sürdürmekte, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen Akif BAŞER hocam köyümüzde doğmuş yüksek öğrenimini aldıktan sonra yurdun her bölgesinde ayrıca köyümüzde 8 yıl, Yozgat merkez Süleyman Sırrı İçöz İlköğretim Okulunda idareci olarak görev yapmış 28 yıl üzerinden emekli olmuş, Merkez Taşköprü Mahallesinde yaşam sürdürmekte, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen E.Bekir KOCAASLAN hocam köyümüzde doğmuş yüksek öğrenimini aldıktan sonra yurdun her bölgesinde ve köyümüzde 8 yıl, merkez Gazipaşa İlköğretim Okulunda Öğretmen olarak görev yapmış, Yozgat Merkez Taşköprü Mahallesi Nakip Zade Cami Yanı Koçak Apartmanında yaşam sürdürmekte iken çocuklarının eğitimi için Ankara İline taşınmış, sağlığı sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Emekli Öğretmen Köyümüzün eniştesi Ömer Faruk DUMLUPINAR ile Çok Kıymetli eşi Ebe Satı (Hanım) DUMLUPINAR köyümüzde 9 yıl görev yapmış olup görevi ve çocukların eğitimleri için şehir merkezine taşınmışlar Ömer hocam merkez Gazipaşa İlköğretim Okulunda kıymetli eşi Ebe Satı (Hanım) DUMLUPINAR Devlet Hastanesi Doğum Servisinde ve daha sonra Çocuk Doğum ve Bakım Evinde Baş Ebe-Hemşire olarak görev yürütmüş 25 yıl üzerinden emekli olarak Taşköprü Mahallesi Hastane Caddesi Arzu Sitesinde yaşam sürdürmekte, sağlığı ve sıhhati yerinde olup hayırlı ve uzun ömürler dileriz.

*Yozgat’ımızın Hayır Sever İş Adamı, Üniversite Ağası Köyümüzün Fahri Babası Sayın Erdoğan Mustafa AKDAĞ köyümüzün Camisini Annesi Hatice AKDAĞ adına yeniden inşa etmiş, köyümüzün suyu çok olması nedeniyle annesi, babası, eşi ve kendi adına 4 tane akarsu Çeşme getirmiştir; kendisine sağlık, sıhhat, hayırlı ve uzun ömürler diler bu tür hizmetlerinin devamını bekler saygılar sunarız...

*Gelmiç geçmiş yıllarda köyümüz okuluna çevre düzeni ve görev yaptığı dönemdeki çalışmaları ile talebelerdeki saygınlıktaki vermiş olduğu onur ve gurur dersinin öğretmeni Avni BİLİR'e sağlıklı sıhhatli uzun ömür, görevinde üstün başarılar dileriz...

Geçmiş Yıllarda Köyümüz Camii Şerifinde İmam Hatiplik yapmış Namık ABLAK hocayıda hürmet muhabbetle anıyor, Adana İlin'ndeki görevinde üstün başarılar diliyoruz...

*Köyümüz Emektar muhtarı merhum Abbas BAŞER'in köyümüzde 2 dönem yapmış olduğu muhtarlık dönemindeki eserler ve köyünü sevmekle övünülen örnek hareketleri bize yol haritası çizmiş ve yön göstermiş olup at ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır, ben gidersem adım kalır, dostlar beni hatırlasın sözü ile bize ışık tutmuştur. ruhu şad makamı cennet olsun... rahmetle anıyoruz....


En son Admin tarafından Perş. Tem. 30, 2009 9:20 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 693
Kayıt tarihi : 12/02/08
Nerden : YOZGAT/YEŞİLOVA

Kullanıcı profilini gör http://sirinyesilova.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: KÖYÜMÜZDE ADI GEÇEN ÜNLÜ SİMALAR

Mesaj  Enes Bir Ptsi Şub. 23, 2009 2:14 pm

Abbas Başer'i Şükrü başer'i( Crying or Very sad Sad ) ve bir çok köylüyü Muammer Başer'i unutmayalım abi listeyi yeni kişiler katalım daha iyi olur bence

Enes

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 10/02/09
Yaş : 25
Nerden : Nevşehir/Merkez

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

iadeyi ziyaret

Mesaj  Admin Bir Cuma Şub. 27, 2009 3:48 am

Sağol Enes'im emektar dedeyin ismi eklidir.

Saygılarımla
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 693
Kayıt tarihi : 12/02/08
Nerden : YOZGAT/YEŞİLOVA

Kullanıcı profilini gör http://sirinyesilova.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz