Yozgat Şirin Yeşilova Köyüne Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Köyümüzün Fahri Babası ve Yeşilova Köyü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinin Onursal Üyesi Hayır Sever İş Adamı Erdoğan Akdağ

Köyümüzün Fahri Babası ve Yeşilova Köyü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinin Onursal Üyesi Hayır Sever İş Adamı Erdoğan Akdağ Empty Köyümüzün Fahri Babası ve Yeşilova Köyü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneğinin Onursal Üyesi Hayır Sever İş Adamı Erdoğan Akdağ

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 31, 2009 3:34 am

Yozgatlı Hayırsever İşadamı Erdoğan Akdağ'a "Yılın Vakıf Adamı" Ödülü Verildi
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından "Yılın Vakfı Adamı" seçilen Yozgatlı işadamı Erdoğan Akdağ, ödülünü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan'dan aldı.

Yurt Haber'in haberine göre,Vakıflar Haftası dolayısıyla Ankara Anatolia Gösteri Merkezi'nde düzenlenen törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, milletvekilleri ve davetliler katıldı.
Törende, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından "Yılın Vakıf Adamı" seçilen Yozgatlı hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ, ödülünü TBMM Başkanı Köksal Toptan'dan aldı. Akdağ, 'Yılın Vakıf Adamı' seçilmesinin kendisi için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, "Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yaptığım eserleri göz önünde bulundurarak beni böyle bir ödüle layık görmesi, Yozgat ve benim için çok önemlidir. İnsanlar eserleri ile yaşar. Bende hayatım boyunca Yozgat eğitimine eser kazandırdığım için mutluyum. Önemli olan insanların eserleriyle yaşamasını başarmasıdır" dedi.
Hayırsever işadamı Akdağ, Bozok Üniversitesi'ne 3 fakülte binası ve 1 laboratuar, enstitü binası, misafirhane kazandırırken, Kongre ve Kültür Merkezi'nin ise inşaatını üstlendi. Akdağ, ayrıca isminin verildiği mahalleye 2 lise ve 1 ilköğretim okulu, cami, çeşme, polis karakolu, Yeşilova (Karga) Köyüne Annesi Hatice Akdağ Adına 1 Cami ile köyün zaruri ihtiyacı olan 4 adet Akarsu Çeşme, köy içerisindeki ceryan direklerine lamba ve okula tadilat yaptırdığı gibi çok sayıda eser de kazandırdı.

Erdoğan Akdağ Kimdir?

1937 yılında Yozgat’ ta doğan Erdoğan M. Akdağ, ilk ve orta öğrenimini ayni şehirde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenim için Batı Almanya ‘ ya gitmiş ve Braunschweig Teknik Üniversitesi’ nde Makine Yüksek Mühendisliği fakültesini bitirmiştir. Eğitimini tamamladığı üniversitede 1963-1965 yıllarında öğretim görevlisi olarak çalışan AKDAĞ, İnstitut For Verbrennunngsmaschinen und Kolbenmoloren’ da teknik bilimsel asistanlık yaptıktan sonra, ihtisas yapmak üzere A.B.D.’ de Massachusetts İnstitute of Technology M.İ.T.’ ye gitmiş ve ihtisasını tamamladıktan sonra yurda dönmüş ve askerlik görevini 1967 yılında Çorlu’ da Kara Kuvvetleri İstihkam teğmeni olarak tamamlamıştır. Askerlik sonrası;
-Otomarsan’ da direktörlük ( 1967-1969)
-Has Holding bünyesinde Genel koordinatörlük ( 1969-1971)
-Batı Almanya’ da Genel müdürlük ( 1971-1973) görevlerini ifa etmiştir.
Daha sonra Türkiye’ ye dönen Erdoğan M. Akdağ, 1973 yılında, Türkiye ekonomisine 19 şirket ve 15 fabrikayla hizmet veren YİBİTAŞ HOLDİNG’ in temellerini atmıştır. Bilgi birikimi ve deneyimleri sonucu YİBİTAŞ HOLDİNG’ i Türkiye’ nin güçlü şirketleri arasına sokmayı başaran AKDAĞ, Holdinge bağlı tüm şirketlerin kurucusu ve İdare Meclisi Başkanlığını yapmıştır. Bu görevlerin yanında 1980-1981 yılları arasında DESİYAB, (Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankası), şimdiki Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürlüğü ve İdare Meclisi Başkanlığı da yapan Erdoğan M. Akdağ Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim kurulu üyeliği, CEMBUREAU, Avrupa Çimento Birliği Yönetim kurulu üyeliği, Yozgat ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, TOSYÖV kurucusu ve Yönetim kurulu üyeliği, Yozgatspor Başkanlığı, Ankara Atlı Spor Kulübü yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır. Ayrıca Ankara Sanayi Odası üyesidir.
Erdoğan Mustafa Akdağ, YİBİTAŞ’ ı Alman, Fransız ve Danimarkalı firmalarla Türkiye’deki Joint-Venture’lar ile öncü bir mültinational şirketler topluluğuna dönüştürmüştür.
Türk Basın Birliği tarafından 1989 yılına Türkiye’ nin en başarılı işadamı seçilen Erdoğan M. Akdağ’ a Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar tarafından şiltler verilmiştir. Yurtiçi ve Yurtdışı basınında, yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.
Admin
Admin
Admin

https://sirinyesilova.yetkin-forum.com

- Similar topics